مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره

سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سایت تخصصی مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و شاهد , کنکور سراسری و دانشگاه آزاد , کنکور ارشد , آزمون دکتری , انتخاب رشته دانشگاه , دانشگاه بدون کنکور , نرم افزار انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور

مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره

سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سایت تخصصی مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و شاهد , کنکور سراسری و دانشگاه آزاد , کنکور ارشد , آزمون دکتری , انتخاب رشته دانشگاه , دانشگاه بدون کنکور , نرم افزار انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور

سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سایت تخصصی مشاوره ثبت نام مدارس تیزهوشان نمونه دولتی و شاهد , کنکور سراسری و دانشگاه آزاد , کنکور ارشد , آزمون دکتری , انتخاب رشته دانشگاه , دانشگاه بدون کنکور , نرم افزار انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور

پیوندها
 • ۰
 • ۰
ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98
ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه هایی است که در مقطع دکتری اقدام به جذب دانشجو می نماید تا با تربیت و آموزش دانشجویان، نیاز جامعه را در زمینه نیروی انسانی متخصص بهبود ببخشد. موضوعی که برای متقاضیان مقطع دکتری بسیار مهم است سطح علمی دانشگاه ها می باشد، در واقع داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاهایی می باشند که از لحاظ سطح علمی و مدرک تحصیلی که ارائه می دهند، معتبر باشد. دانشگاه آزاد به دلیل ارائه کلاس هایی با کیفیت آموزشی مطلوب و همچنین ارائه مدرک مورد تائید وزارت علوم تحقیقات، در بین داوطلبان آزمون دکتری از طرفداران بسیاری برخوردار است و به دلیل ظرفیت محدود دانشگاه روزانه در پذیرش دانشجو، دانشگاه آزاد با پذیرش بیشتر دانشجو در بین داوطلبان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. با توجه به نزدیک شدن به زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد  ممکن است بسیاری از داوطلبان اطلاعی از شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون دکتری نداشته باشند به همین منظور در این مطلب به طور کامل جزئیات ثبت نام آزمون دکتری شرح داده شد است و اگر پس از مطالعه کامل مطلب زیر سوالی برایتان ایجاد شد با مرکز  مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید تا مشاوره لازم را دریافت نمائید.

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد همزمان و در قالب یک فرم ثبت نام انجام می شود.

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

در سال های گذشته علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های آزاد باید با مراجعه به آدرس اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، آزمون دکتری دانشگاه آزاد را ثبت نام می کردند و پس از حضور در آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته اقدام می کردند. در واقع سایت ثبت نام و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد یکسان و به نشانی azmoon.org بود و مجزا از ثبت نام و انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه سراسری انجام می شد ولی از سال 96 تاکنون تغییراتی در فرایند ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری ایجاد شده است بدین صورت که ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری می باشد در واقع متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد نیازی به مراجعه به سایت جداگانه ندارند و با ثبت نام آزمون دکتری سراسری در سایت sanjesh.org ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد نیز به طور خودکار انجام می شود. متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد در نظر داشته باشند که برای ورود به این دانشگاه نیاز به انجام هیچ اقدامی از جمله خرید کارت اعتباری ثبت نام، مراجعه به سایت دانشگاه آزاد یا فعال نمودن گزینه علاقمندی نمی باشد و همانطور که گفته شد این دانشگاه ثبت نام جداگانه ای ندارد. برگزار کننده آزمون دکتری هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و طبق آخرین اطلاعیه هایی که از این سازمان دریافت شده است زمان ثبت نام آزمون دکتری 98 از روز سه شنبه به تاریخ 06 / 09 / 97 تا روز دوشنبه به تاریخ 12 / 09 / 97 می باشد و داوطلبان در این تاریخ مهلت دارند به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و پیگیر مراحل ثبت نام خود باشند.

ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون دکتری

با توجه به اینکه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام دکتری دانشگاه سراسری و در قالب یک فرم ثبت نام می باشد، لذا برگزاری این دو آزمون نیز ادغام شده است در واقع آزمون دکتری به صورت هماهنگ کشوری و یکپارچه برای همه ی دانشگاه ها برگزار می شود و دانشگاه آزاد آزمون جداگانه ای برای مقطع دکتری ندارد. بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد روز جمعه به تاریخ 03 / 12 / 97 می باشد و همه ی متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد نیز باید در این آزمون حضور یابند. چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه آزمون دکتری در سایت سنجش قرار می گیرد و کلیه داوطلبان باید با مراجعه به این سایت و وارد کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی اقدام به دریافت کارت نمایند، زیرا به همراه داشتن کارت ورود به جلسه در روز برگزاری آزمون الزامی می باشد و بدون آن داوطلب حق ورود به محل برگزاری آزمون را ندارد. چند هفته پس از برگزاری آزمون کارنامه اولیه داوطلبان در سایت sanjesh.org قرار می گیرد و طبق توضیحات کارنامه دکتری اگر داوطلبان با توجه به رتبه خود مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده باشند، می توانند با مراجعه به سایت azmoon.org و دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. در واقع پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری مسیر انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری جدا می شود زیرا دفترچه انتخاب رشته دکتری هرکدام جداگانه می باشد و برای انتخاب رشته هر کدام باید به سایت مربوطه مراجعه کرد.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

با توجه به ادغام شدن ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد شرایط ثبت نام آزمون دکتری برای هر دو دانشگاه یکسان می باشد که در ادامه مطلب به شرح آن می پردازیم، همچنین برای اطلاع از جزئیات بیشتر شرایط آزمون دکتری با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد مورد تائید وزارت علوم تحقیقات یا اشتغال به تحصیل در سال آخر این مقطع
 • داشتن مدرک دکتری حرفه ای مورد تائید وزارت بهداشت یا اشتغال به تحصیل در سال آخر این مقطع
 • دانش آموختگان و دانشجویان رشته های گروه علوم پزشکی برای ثبت نام در آزمون باید موافقت کتبی وزارت بهداشت و درمان را مبنی بر ثبت نام و حضور در این آزمون کسب نمایند تا در صورت قبولی در آزمون دکتری از نظر این وزارت، مشکلی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.
 • داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی باید قبل از اقدام به ثبت نام موافقت کتبی سازمان مربوطه را کسب نمایند و نزد خود نگه دارند تا درصورتی قبولی در آزمون، به دانشگاه پذیرفته شده ارائه دهند.
 • رشته امتحانی انتخابی داوطلبان باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای آنها مطابق باشد.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند باید در ردیف مربوط به معدل فرم تقاضانامه اینترنتی، معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای خود را وارد کنند.
 • داوطلبانی که حداکثر تا 31 شهریور فارغ التحصیل می شوند باید در ردیف  مربوط به معدل فرم تقاضانامه اینترنتی، معدل دوره کارشناسی و میانگین نمرات دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای خود را وارد نمایند.
 • داوطلبانی که حداکثر تا 30 بهمن یا 31 شهریور در دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل می شوند می توانند هنگام دریافت کارت ورود به جلسه، نسبت به ویرایش و یا درج معدل خود اقدام کنند.
 • دانشجویان سال آخر و یا دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای در صورتی که معدل کل آن ها کم تر از 14 باشد مجاز به ثبت نام آمون دکتری تخصصی نمی باشند (به جزء فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای عمومی دامپزشکی و دکترای پزشکی)

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری

 • اسکن یک قطعه عکس داوطلب (عکس باید مربوط به سال جاری داوطلب و با فرمت jpg باشد)
 • شماره سریال اعتباری 12 رقمی
ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

برای ثبت نام آزمون دکتری سراسری باید با واریز وجه به سیستم ثبت نام، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری کرده و شماره سریال را دریافت نمائید در ضمن برای دانشگاه آزاد نیاز به خرید کارت اعتباری جداگانه نمی باشد.

 • کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی

اتباع غیرایرانی که دارای شرایط لازم برای ثبت نام آزمون دکتری می باشند، باید بند مربوط به اتباع غیر ایرانی را در فرم ثبت نام فعال نمایند و کد مربوط به اتباع غیرایرانی در ردیف مربوطه درج نمایند.

 • کد 12 رقمی سهمیه رزمندگان

داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگری می باشد برای استفاده از سهمیه خود باید کد مربوطه را از ارگان زیربط دریافت نمایند و در بخش مربوطه فرم ثبت نام درج نمایند.

 • کد 13 رقمی مربوط به وضعیت نظام وظیفه آقایان

اگر ثبت نام شما با موفقیت انجام شود در پایان مراحل ثبت نام، سیستم به شما کدپیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 6 رقمی ارائه می دهد در غیر این صورت ثبت نام شما معلق و ناتمام باقی می ماند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

 مشاوره تحصیلی – ایران مشاوره – مشاوره تحصیلی تلفنی –  ثبت نام دکتری – انتخاب رشته دکتری 97  – مشاوره انتخاب رشته دکتری – شرایط دکتری بدون آزمون 97 –  شهریه دکتری 97 –  شهریه دکتری آزاد 97 –  تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 –  دفترچه ثبت نام دکتری – کارت ورود به جلسه دکتری – تکمیل ظرفیت دکتری 97 – شرایط ثبت نام دکتری 97 – منابع دکتری – مشاوره تحصیلی دکتری –دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری 97 – دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری بهمن ماه 97 – 98 – نتایج تکمیل ظرفیت دکتری بهمن ماه 97 – 98 – تکمیل ظرفیت دکتری سراسری بهمن 97 – 98 – نتایج تکمیل ظرفیت دکتری آزاد بهمن 97 – 98 – دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 – نتایج تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 – دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری آزاد بهمن 97 – 98 – دکتری – نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 97 – نتایج دکتری آزاد 97 – نتایج دکتری سراسری 97 – انتخاب رشته دکتری آزاد 97 – کارنامه دکتری – دفترچه انتخاب رشته دکتری 97 – مصاحبه دکتری 97 – مصاحبه دکتری آزاد 97 – اعتراض به نتایج آزمون دکتری 97 – دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد – نتایج انتخاب رشته دکتری – زمان ثبت نام دکتری سراسری و آزاد 97 – زمان برگزاری دکتری سراسری و آزاد 97 – نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد 97 – نتایج مصاحبه دکتری 97 – نتایج مصاحبه دکتری آزاد 97 – زمان تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 – زمان تکمیل ظرفیت دکتری 97 – نتایج مصاحبه دکتری 97 – نتایج مصاحبه دکتری آزاد 97 – ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 98

 • ۹۷/۰۷/۲۱
 • IRAN MOSHAVERE IRAN MOSHAVERE

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی